Ucz się na błędach i przekuwaj porażki w sukcesy

Cześć, Kuba z tej strony

 

Media - zarówno te tradycyjne jak i społecznościowe, karmią nas iluzją szybkiego sukcesu. Często widzimy w nich końcowy rezultat wielu lat ciężkich starań.

W rzeczywistości codziennie popełniamy dziesiątki błędów przy realizacji naszych celów.

 

Projekt Porażka to blog i podkast, w którym uczciwie przyjrzymy się błędom popełnianym m.in. przy budowaniu kariery zawodowej, realizacji i zarządzaniu celami jak i przy rozwijaniu umiejętności miękkich.

img_0189-e1470720117418

Logo (1)

Budowanie kariery zawodowej

Lata edukacji zarówno tej oświatowej, jak i domowej szykują nas do wejścia na rynek pracy. Lecz to od naszych decyzji i determinacji będzie zależało czy utkniemy w kiepsko płatnej pracy bez perspektyw i pasji czy też dołączymy do grona najwyżej zarabiających w naszej branży, zachowując jednocześnie bilans między życiem prywatnym a zawodowym. W sekcji artykułów z kategorii Budowanie kariery zawodowej, znajdziesz odpowiedzi na pytania takie jak:

 

- jak budować swoją pozycję w organizacji?

- jak przygotować się do rozmowy o podwyżkę?

- kiedy prosić o awans, a kiedy zmieniać pracę?

Logo (9)

Zarządzanie i realizacja celów

Gdyby organizacja czasu i zarządzanie zadaniami były łatwymi do zrealizowania czynnościami, to do osiągnięcia szczytowej produktywności wystarczyłaby jedna aplikacja, a prokrastynacja by nie istniała. W rzeczywistości potrzebujemy jeszcze innych narzędzi oraz odpowiedniego przygotowania i wiedzy. To wszystko znajdziesz w sekcji artykułów z kategorii Zarządzanie i realizacja celów, gdzie poszukamy odpowiedzi na takie pytania jak:

 

- jak wyznaczać realistyczne lecz ambitne cele?

- jak skutecznie zarządzać swoim czasem?

- jak być produktywnym i zwalczać prokrastynację?

Logo (2)

Logo (7)

Logo (3)

Rozwijanie umiejętności miękkich

Nawet najlepsze umiejętności twarde (znajomość specjalistycznego oprogramowania czy też języków obcych) nie wystarczą nam do zbudowania silnej i zrównoważonej kariery, a tym bardziej do stworzenia zdrowych relacji międzyludzkich. Do tego niezbędne będą umiejętności miękkie takie jak skuteczna komunikacja, odporność na stres czy też praca w zespole. O tym będziemy mówić w ramach sekcji Rozwijanie umiejętności miękkich, gdzie odpowiemy na takie pytania jak:

 

- jak skutecznie się komunikować w miejscu pracy?

- jak wzbudzać zaufanie?

- jak budować i utrzymywać siatkę kontaktów (networking)?

Logo (9)

Wszystkie artykuły, wywiady, podkasty znajdziesz w zakładce  publikacje. 

Zapisz się na newsletter, dzięki czemu nie ominiesz żadnego nowego wpisu, jak również zyskasz bezpłatny dostęp do publikowanych materiałów 

zapisz się na newsletter