– Jak szukać pracy?
– Jak budować karierę?
– Jak prosić o podwyżkę?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poradniku:

high-res-image

ebook ten jest całkowicie darmowy dla odbiorców portalu Projekt Porażka i stanowi moje podziękowanie za dołączenie do tej społeczności.

WPROWADZENIE

 

Czy płonie w tobie ogień?
Czy wstajesz z radością z uśmiechem patrząc na nadchodzący dzień?
Czy wiesz gdzie dokładnie się znajdujesz i dokąd zmierzasz?
Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań była przecząca, ten poradnik jest dla Ciebie!
Jeśli uważasz, że tak górnolotnie i egzystencjalnie postawione tematy nie tyczą się takich kwestii jak kariera zawodowa, popatrz na to w ten sposób: około 17 lat Twojego życia poświęcone jest na edukację (zakładając 6 lat szkoły podstawowej, 3 lata gimnazjum, 4 lata liceum i 5 lat studiów). Z perspektywy gospodarki kraju, zapewnioną masz „darmową” edukację, która skutkować powinna zasileniem rynku pracy zdolnymi wyspecjalizowanymi pracownikami i przedsiębiorcami, którzy swoją pracą poprzez wszelkiej maści daniny zwrócą państwu koszty poniesione na ich edukację.

Od młodych ludzi oczekuje się podejmowania kluczowych, życiowych decyzji w momencie, gdy oni nie mają: A „głowy” do takich spraw, B doświadczenia i wiedzy mogących im pomóc w wyborze właściwej ścieżki. Część z nich mimo przeciwnością losu wybierze dobrze, lecz spora grupa na pewnym etapie się zablokuje. Skutkiem tego jest narodowa duma Polaków: frustracja i niezadowolenie z obecnego stanu rzeczy. Z wykonywanej pracy, kierunku kariery czy raczej jego braku.

A zatem, niezależnie czy jesteś na początku tej drogi czy też jej dalszym etapie, powinieneś sobie zadać pytanie: CZY PŁONIE WE MNIE OGIEŃ? Jeśli nie, to pora na zmianę.
A pamiętaj: na zmianę nigdy nie jest za późno.

Przyjemnej lektury życzy:

1

 

Wybrane strony z poradnika:

 

Pobierz darmowy poradnik