Zenbox, w mojej ocenie najlepszy hosting dla Twojej strony

 

Osobiście nigdy wcześniej nie budowałem żadnej strony internetowej, żadnego bloga ani tym bardziej nie miałem nawet podstawowej wiedzy z zakresu programowania. Wiedząc, że nic nie wiem, zacząłem się zastanawiać nad dwoma możliwymi scenariuszami:
1. wynajmę kogoś kto pomoże mi wszystko przygotować,
2. uproszczę cały proces i zrobię to, co będę mógł samemu.

Po zebraniu wstepnych ofert na realizację scenariusza 1. od razu z niego zrezygnowałem, na rzecz opcji 2…

Zacząłem zatem szukać metod upraszczania realizacji całego projektu.
W pierwszej kolejności, zdecydowałem się na wybór wordpressa, jako platformy, w której będę mógł osadzić cały szkielet portalu Rozwój Osobisty Po Polsku. Następnym krokiem stało się znalezienie dobrej i taniej firmy hostingowej, mogącej utrzymać ten szkielet w pionie.

W tak zwanym międzyczasie, zarejestrowałem „darmową” domenę u jednego z największych dostawców na rynku, szybko przekonując się, że koszty jej odnowienia (po wygaśnięciu darmowego okresu) znacznie przewyższają ofertę konkurencji.

Udało mi się znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli przeniosłem (a raczej za mnie przeniesiono) istniejącą domenę + znalazłem hosting dla całego portalu.

Usługodawcą, którego wybrałem jest

zenbox-logo-notagline

Kliknij, jeśli też chcesz sprawdzić ich ofertę

 

 

Dlaczego polecam ich usługi również Tobie?

 

Plus

 

Zenbox przeprowadza cały proces za Ciebie (transfer/założenie zarówno domeny, jak i hostingu). Nie są w tym wyjątkowi na rynku, ale sposób, w który to robią już jest: cały proces przebiega niezwykle szybko, profesjonalnie, a mnisi (help-desk) są przy tym kulturalni i pomocni.

 

Plus

Możesz do nich dołaczyć przy niskim kapitale wejściowym, dzięki sprzężeniu Twojej opłaty miesięczej/rocznej z ilością unikatowych użytkowników Twojej strony. Można to porównać do rewolucji wywołanej wprowadzeniem naliczania sekundowego u operatorów komórkowych, skutkującej znacznymi obniżkami opłat. Tak samo tutaj, płacimy na początku niewielką opłatę za obsługę, która razem ze wzrostem popularności naszej strony stopniowo się podnosi, dając możliwość płacenia za obsługę realnego ruchu na stronie.

 

Plus

Zenbox posiada niesamowity dział obsługi klienta! Nie dam rady opisać wszystkich sytuacji, w których mi pomogli, ale mogę Cię zapewnić, że w każdej z nich kontakt był prawie natychmiastowy, w pełni profesjonalny i kulturalny, a problem, z którym się zgłaszałem zawsze był rozwiązywany. Zenbox jest w stanie osiągnąć ten poziom obsługi m.in. dzięki rezygnacji z drogich i nieefektywnych call-center, wyłącznie na rzecz kanału mailowego (jeśli sobie tego zażyczysz, mogą do Ciebie oddzwonić mimo wszystko i omówić dany problem)

 

Plus

 

Dostajesz więcej niż tylko hosting. Bezpłatnie masz możliwość założenia skrzynki pocztowej sprzężonej z Twoją domeną, czy też masz natychmiastowy dostęp do ich narzędzi analitycznych Piwik, bez konieczności dodatkowego instalowania google analytics (co, mimo wszystko, i tak Ci polecam)

 

Przetestuj Zenbox bez zobowiązań

 

Oczywiście, nie ma rozwiązań idealnych – Zenbox nie jest tutaj wyjątkiem…
Poniżej znajdziesz elementy w mojej ocenie wymagające dopracowania.

 

Co wymaga dopracowania ze strony Zenbox?

 

Drawing (1)

 

Sekcja statystyk PIWIK wymaga dopracowania układu strony. Mam tutaj na myśli nachodzące na siebie kolumny, wiersze oraz ogólną chaotyczność wyświetlania danych.

Drawing (1)

 

Kolejny problem również dotyczy statystyk PIWIK, dla których przygotowywanie zestawów danych trwa zdecydowanie zbyt długo. Często należy przerwać proces i odświeżyć zapytanie, aby w końcu uzyskać odpowiedź na konkretne zapytanie.

Do tej pory nie doświadczyłem żadnych innych problemów ze strony Zenbox.

W mojej ocenie, kwestie statystyk i tak należy uzupełniać wynikami z google analytics oraz search conslole. Oczywiście jeśli natkniesz się na problem, którego obsługa Zenbox nie będzie w stanie naprawić, skontaktuj się ze mną, a rozbuduję powyższą listę wad.

Na dzień dzisiejszy uważam, że Zenbox jest firmą wiarygodną, której można ze spokojem powierzyć nadzór nad swoją stroną.

Ok, przekonałeś mnie! Chce ich wypróbować