1 listopada 2016

Prawdziwe oblicze wypalenia zawodowego

Pustka i zmęczenie. Żołądek podchodzi Ci do gardła na samą myśl o tym, że znowu idziesz do pracy. Na twarz zakładasz świeżo wypraną maskę, gardło zalewasz kolejną kawą i mówisz do siebie: byle do piątej. Brzmi znajomo?
Jeżeli odpowiedź brzmi „tak”, to zapraszam do dzisiejszego wpisu, z którego dowiesz się jak wcześnie dostrzegać i zwalczać wypalenie zawodowe.

25 października 2016

Być jak Steve Jobs? Czyli sztuka prezentacji wg. Apple

Niezależnie od tego, co myślisz na temat braku złącza słuchawkowego w iPhone7, oraz o innych innowacjach Apple, jedno trzeba przyznać: Steve Jobs znał się na przemówieniach publicznych. Potrafił on poderwać i popchnąć do działania niemal każdą widownię, budując coraz to większą grupę wiernych fanów jego firmy.
W ramach dzisiejszego wpisu pokażę Ci tajniki jego prezentacji.

17 października 2016

Jak skutecznie zbudować wiarygodność i wzbudzać zaufanie?

Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta, oto on – najlepszy wpis na blogu, jaki widzieliście! Ma on w sobie wszystko, czego wpis powinien mieć: humor, dobre treści i rozwiązanie wszystkich waszych problemów. Naprawdę! Specjalnie dla was dostępny jest za darmo. Wszyscy inni muszą za to płacić, ale dla was jest dostępny nieodpłatnie.
Brzmiało wiarygodnie? No właśnie.. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak w rzeczywistości budować zaufanie i wzbudzać zaufanie, to wejdź dalej.

11 października 2016

Jak w 3 krokach pokonać porażkę poszukując pracy?

Wysyłasz CV, piszesz listy motywacyjne, odbywasz rozmowy telefoniczne z rekruterem. Cel tych działań jest jeden – zostać zauważonym i dostać się na rozmowę kwalifikacyjną. Tutaj rozpoczyna się taniec – mniej lub bardziej improwizowany. Od Ciebie zależy jak często w trakcie tego tańcu będziesz się potykał i czy koniec końców poniesiesz porażkę czy sukces. W ramach dzisiejszego wpisu odbędziesz przyspieszony kurs tańca rekrutacyjnego. Możemy zaczynać?

4 października 2016

Ciąża i poród oczami faceta

To nie jest wpis o skoku na 500+. Nie jest to również obrona ustawy o liberalizacji czy też zakazie aborcji.
Zamiast tego razem z moją żoną opowiemy Ci o blaskach i cieniach planowania rodziny oraz o błędach, na które warto zwrócić uwagę.

27 września 2016

O najczęściej popełnianych błędach przy monetyzacji blogu

Czterocyfrowy przychód po kilku miesiącach prowadzenia blogu. Reklamodawcy drzwiami i oknami walący do naszych drzwi. Brzmi zbyt dobrze by było prawdziwe? Bo tak jest. Monetyzacja blogu jest tylko opcją dodatkową, dostępną dla tych, którzy oddadzą się prowadzeniu swojej strony w pełni.
O zdrowym podejściu do zarabianiu na blogu i konkretnych metodach monetyzacji, porozmawiam dzisiaj z moim gościem.

13 września 2016

Międzynarodowy biznes w Polsce

38 milionów. Wydaje się dużo, do momentu, gdy nie porównamy tego z 7 miliardami. Mowa oczywiście o potencjalnych klientach, do których chcielibyśmy docierać.
Naturalnie, możemy poszerzyć nasze horyzonty i biznes w Polsce, wynieść dalej. Może być również odwrotnie, możemy pracować w polskim oddziale zagranicznej firmy. W obu przypadkach będzie nam potrzebna wiedza o tym jak rozwijać międzynarodowy biznes nad Wisłą. Właśnie o tym porozmawiam z dzisiejszym gościem.

6 września 2016

Jak przygotować głos do wystąpień publicznych

Wybiła godzina, w której musisz wstać i zabrać głos. Wszyscy na Ciebie patrzą i wyczekują pierwszych słów otwierających Twoje przemówienie. Wiesz, że i tutaj pierwsze wrażenie odrywa kluczową rolę. Dlatego sięgnij po porady z tego artykułu i uniknij kompromitujących błędów.

30 sierpnia 2016

6 najczęściej popełnianych błędów przy prowadzeniu negocjacji

Czy czułeś kiedyś, że można było wynegocjować więcej? Że nie wszystko poszło po Twojej myśli? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej popełniłeś jeden z sześciu najczęściej popełnianych błędów przy prowadzeniu negocjacji.
W ramach tego wpisu razem z moim gościem powiemy Ci jak ich unikać i osiągać swoje cele.

23 sierpnia 2016

Small talk czyli jak (nie) zrobić z siebie błazna

Jeżeli kiedykolwiek powiedziałeś za dużo lub za mało w rozmowie „o niczym” to ten wpis jest dla Ciebie. Nieważne czy w otoczeniu biznesowym czy towarzyskim, umiejętność przełamywania lodów i podtrzymywania rozmowy może zaważyć o przyszłości naszych relacji – udowodnię Ci to trzema krótkimi historiami.

16 sierpnia 2016

Czy warto być perfekcjonistą? Czyli o błędach popełnianych przy zarządzaniu zadaniami

Bycie perfekcjonistą mimo zachodnio europejskich standardów nie stanowi pozytywnej cechy charakteru. Bardzo często w wyniku perfekcjonizmu zmniejszamy naszą efektywność i zwiększamy poziom frustracji. W dzisiejszym artykule przeczytasz o tym jak tego się wystrzegać i na co zwrócić uwagę, aby bardziej efektywnie zarządzać swoim czasem.

8 sierpnia 2016

Projekt porażka – nowa twarz portalu

Portal rozwój osobisty po polsku zyskał nową twarz. Jest nią projekt porażka. Skąd ta zmiana? Co ona za sobą niesie? Więcej znajdziesz w tym wpisie.

26 lipca 2016

Rozwój Osobisty Po Polsku – ostatni odcinek

Płynąć pod prąd, nie zważając na trendy i nastroje odbiorców w stosunku do tematyki rozwoju osobistego. Takie było moje pierwotne założenie.
Zmiana percepcji i postrzegania zagadnień rozwojowych wśród Polaków. Taki był mój cel.
Czy jest to realistyczny cel?

19 lipca 2016

Życie i praca na Bali

Podejmując decyzję o emigracji możemy mieć różne powody ku temu. Czasem naszą motywacją są lepsze zarobki, czasem chęć zmienienia środowiska a czasem jeszcze coś innego.
Jeżeli chcesz poznać lepiej niesamowitą wyspę Bali i historię przemiany pewnej niezwykłej osoby – zapraszam dalej.

12 lipca 2016

Życie i praca na Malcie

Komunikowanie interpersonalne to jeden z podstawowych aspektów prawidłowego i pełnego funkcjonowania w społeczeństwie. Dotyczy ono zarówno treści wypowiadanych słów, jak i sposobu, w jaki to robimy. Dzisiaj razem z moim gościem, skupimy się na mowie ciała.

5 lipca 2016

Wpływ mowy ciała na relacje międzyludzkie

Komunikowanie interpersonalne to jeden z podstawowych aspektów prawidłowego i pełnego funkcjonowania w społeczeństwie. Dotyczy ono zarówno treści wypowiadanych słów, jak i sposobu, w jaki to robimy. Dzisiaj razem z moim gościem, skupimy się na mowie ciała.

28 czerwca 2016

Jak zdobyć finansowanie na swoją firmę?

Już wiem, to genialne! Mam pomysł na nowy biznes. No tak.. Tylko skąd wziąć na to pieniądze?
W rzeczywistości od pomysłu do działającego biznesu dzielą nas lata świetlne. Po drodze stoi zatrudnienie pierwszych pracowników, zbudowanie organizacji, zbudowanie produktu, dotarcie z nim do grupy docelowej no i oczywiście pozyskanie kapitału na to wszystko. O tym jak się do tego mądrze zabrać dowiesz się od mojego dzisiejszego gościa.

21 czerwca 2016

Szukasz pracy, nie mając doświadczenia? Poznaj 3 cechy, na które warto postawić!

Wchodząc na rynek pracy wielu młodych ludzi zastanawia się, czym mogą zwróci uwagę przyszłego pracodawcę? Brak doświadczenia wydaje się dyskwalifikować kandydatów. Ale czy na pewno?
Ukończenie studiów wiąże się z bezpośrednim wejściem w dorosłość, a przede wszystkim z szukaniem pracy w zawodzie. Najtrudniej mają absolwenci studiów dziennych, którym ciężko było pogodzić zdobywanie doświadczenia z nauką. Jak więc mimo młodego wieku i braku praktyki być atrakcyjnym na rynku pracy?
Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziesz w dzisiejszym gościnnym wpisie.

14 czerwca 2016

Poznaj proces rekrutacyjny od podszewki

Niezależnie czy mamy do czynienia z sytuacją rozwiązywania konflikt czy ubijania interesu, musimy pamiętać o tym, że negocjacje zawsze odbywają się w cieniu prawa. W przypadku, gdy wdrożyliśmy już skuteczną strategię negocjacyjną i wykorzystaliśmy odpowiednie narzędzia negocjacyjne, nie pozostaje nam nic innego jak stworzyć kontrakt, opisujący wszystkie parametry naszej umowy. Temu właśnie poświęcony będzie dzisiejszy wpis.

7 czerwca 2016

Załóż bloga w 6 krokach – czyli historia pierwszego półrocza ROPP

Sława. Sukces. Miliony odwiedzin miesięcznie. Tak wygląda właśnie historia pierwszego półrocza portalu Rozwój Osobisty Po Polsku. Ok, a tak naprawdę? W rzeczywistości jest inaczej i trzeba to szczerze powiedzieć. W ramach dzisiejszego wpisu podzielę się z Tobą wszystkimi sukcesami i porażkami portalu, jak również przedstawię Ci konkretne 6 kroków do stworzenia takiego portalu, jak ROPP.