Site icon Finansowa Porażka

Jak zacząć uprawę marihuany medycznej?

czy uprawa marihuany jest opłacalna

Zastanawiasz się, od czego zaczyna się uprawę marihuany medycznej? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy, na czym polega cały proces uprawy tej rośliny leczniczej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawą marihuany medycznej w Polsce mogą zajmować się wyłącznie instytuty badawcze. Warto dowiedzieć się, jak przebiega proces pozyskiwania tego leku.

Metody uprawy marihuany medycznej

Uprawę marihuany medycznej rozpoczyna się od wyboru metody, która powiązana jest z rodzajem podłoża. Najtańszym i najprostszym wyborem jest ziemia, jednak należy liczyć się z tym, że wyniki z takiej uprawy mogą być niezadowalające, ze względu na zawartość w ziemi różnego rodzaju składników. Dostępne są również inne metody:

Do uprawy marihuany medycznej stosuje się także wełnę mineralną i włókno kokosowe.

Jakie oświetlenie będzie najlepsze do uprawy marihuany medycznej?

Kolejnym zagadnieniem dotyczącym tego, jak uprawiać konopie, jest wybór odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Zazwyczaj stosowane są:

Czym nawozić marihuanę medyczną?

Nawożenie odgrywa bardzo ważną rolę w uprawie marihuany medycznej, ponieważ zapewnia jej właściwe warunki do rozwoju i wzrostu. Wykorzystywane są do tego nawozy organiczne, co sprawia, że uprawa jest przyjazna środowisku. Uzyskiwane one są z substancji organicznej, na przykład: kompost, popiół drzewny, odchody nietoperzy i algi morskie. Podczas uprawy marihuany medycznej trzeba pamiętać nie tylko o regularnym nawożeniu, ale i odpowiednim dawkowaniu. Warto też tu wspomnieć, że stosowane są jeszcze nawozy sztuczne, ale zawsze zostawiają one niewielką ilość niezdrowych cząstek chemicznych.

W jakich pomieszczeniach uprawia się marihuanę medyczną?

Marihuanę medyczną można uprawiać:

Na co zwracać uwagę podczas suszenia marihuany medycznej?

Przy suszeniu marihuany medycznej istotne jest zapewnienie jej odpowiedniej wentylacji. Kwiaty suszy się na specjalnych tacach siatkowych. Należy zadbać o to, aby były one luźno rozłożone, dzięki czemu będą mogły dokładnie wyschnąć bez ryzyka pojawienia się pleśni. Medyczną marihuanę z początku suszy się w pomieszczeniu o temperaturze około 20°C, a później trzeba ją obniżyć do 17-18°C, aby spowolnić proces suszenia. Warto tu dodać, że źle wysuszona medyczna marihuana ma gorzki posmak oraz zapach.

Jak przechowuje się medyczną marihuanę?

Wysuszony i gotowy produkt przechowywany jest w torbach antyzapachowych lub w specjalnych pojemnikach, dzięki czemu pacjent otrzymuje najwyższej jakości susz. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat marihuany medycznej, jej właściwości oraz sposobie uzyskania, to skontaktuj się z Centrum Medycyny Konopnej – jest to placówka medyczna, która specjalizuje się w terapii medyczną marihuaną.

Exit mobile version