Jak wygląda przeniesienie firmy do rajów podatkowych

Wraz ze wzrostem świadomości polskich przedsiębiorców, coraz chętniej decydują się oni na ucieczkę do nieprzychylnych przepisów podatkowych w naszym kraju i przeniesienie swojej działalności do tak zwanych rajów podatkowych. Jak więc wygląda przeniesienie firmy do rajów podatkowych?

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z promocjefinansowe.pl

Przeniesienie firmy do rajów podatkowych- wybór odpowiedniego miejsca na rejestrację

Nie da się ukryć, że coraz bardziej restrykcyjne przepisy podatkowe, które panują w naszym kraju w żaden sposób nie przyczyniają się do rozwoju prowadzonej działalności. Z tego też względu jednym z najkorzystniejszych rozwiązań jest ucieczka do tak zwanych rajów podatkowych. Jak wygląda więc przeniesienie firmy do raju podatkowego? Pierwszym krokiem jest oczywiście wybranie odpowiedniego miejsca, które będzie siedzibą firmy. Często przedsiębiorcy popełniają podstawowy błąd i kierują się ceną, jaką należy ponieść za przeniesienie firmy. Niemniej jednak warto zwrócić przede wszystkim uwagę na stabilny system w zakresie prawa i finansów. Warto więc wybierać takie kraje, które od lat cieszą się opinią stabilnego raju podatkowego i są one wybierane przez wiele korporacji jako element międzynarodowej optymalizacji podatkowej.

Rodzaj biznesu firmy przenoszonej do raju podatkowego

Rodzaj biznesu prowadzonego przez przenoszona firmę jest drugim najważniejszym punktem w całym procesie. Wiele kraju, a raczej rajów podatkowych posiada mocno uproszczone procedury lub nawet specjalnie dedykowane usługi dla różnych branż. Nie bez powodu przecież firmy w branży transportu morskiego tak chętnie rejestrują swoje działalności np. na Antylach Holenderskich. Firmy finansowe powinny z kolei skupić się na krajach takich jak np. Panama czy Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Z kolei idealnym rozwiązaniem dla spółek, które trudnią się handlem międzynarodowym, idealne okażą się kierunki azjatyckie takie jak np. Singapur. Przy przenoszeniu działalności do raju podatkowego należy więc dokładnie zapoznać się z przepisami danego kraju, a także dopasować go pod rodzaj prowadzonej działalności.

Przeczytaj również:  Jak wygląda przeniesienie firmy do Estonii?

Przeniesienie firmy do raju podatkowego, a kwestia sprowadzenia pieniędzy

Kolejny punktem podczas przenoszenia firmy do raju podatkowego jest przede wszystkim wykazanie dochodu. Można śmiało powiedzieć, że każdy z przedsiębiorców ma całkiem inne potrzeby, a więc muszą sobie oni- indywidualnie- odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób chcą spożytkować zysk ze spółki. Możliwości w tym zakresie jest wiele. Spółki offshore mogą śmiało zostać cash-box’em czylu bezpiecznie przechowywać swój zysk na zagranicznym koncie bankowym. Co więcej zyski można reinwestować w otwieranie kolejnych spółek i biznesów. Niemniej jednak warto poddać dokładnej analizie przepisy fiskalne danego kraju, by nie utrudniały one przepływu kapitału pomiędzy rajem podatkowym, a realnym miejscem wybranej inwestycji. Oczywiście niezwykle ważne w dalszym ciągu pozostaje wybranie odpowiedniej bankowości. Otwarcie konta w zagranicznym banku obecnie nie jest jednym z najtrudniejszych zadań, jednak warto kwestię tę dodatkowo przemyśleć przy przenoszeniu firmy do raju podatkowego. Jednym z lepszych rozwiązań jest otwarcie banku nastawionym na klientów zagranicznych, które oferują im niezwykle korzystne warunki w zakresie otwarcia takiego konta, a także późniejszego prowadzenia bankowości. Banki takie również nie wymagają osobistej wizyty w placówce i umożliwiają dogodny sposób na otwarcie rachunku bankowego online. Warto jednak zadbać o telefoniczny kontakt z obsługą banku w razie pojawienia się wątpliwości lub pytań co do zasad obowiązujących przy otwieraniu tego typu konta. Można również skorzystać z opcji otwarcia konta w Europie, a takie rachunki bankowe chętnie prowadzi chociażby Szwajcaria czy Republika Czeska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *