Jak zacząć jeździć jako kierowca Ubera?

Uber to aplikacja, która usprawnia przemieszczanie się po mieście. Łączy pasażerów szukających środka transportu z osobami oferującymi przejazd. Jak dołączyć do grona kierowców i zwiększyć swoje zarobki? Przeczytaj, co musisz zrobić, by rozpocząć współpracę!

Współpraca z Uberem to sposób na dorobienie do pensji lub pomysł na własną działalność gospodarczą. Aby dołączyć do grona kierowców, należy spełnić określone wymagania formalne, trzeba również mieć do dyspozycji samochód o konkretnych parametrach, w dobrym stanie technicznym oraz wizualnym. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące formalności, których musisz dopilnować, by zacząć przewozić pasażerów. Zobacz, jak rozpocząć przygodę z Uberem!

Zadbaj o odpowiedni samochód

Aby zacząć pracować jako kierowca, musisz zadbać o samochód. Uber ma konkretne wymagania co do pojazdu, którym będziesz przewozić pasażerów. Do aplikacji zostaną dopuszczone jedynie auta będące w bardzo dobrym stanie technicznym oraz wizualnym – wszystko dla bezpieczeństwa i wygody podróżujących. Do podstawowych i najważniejszych wymogów należą:

 • rok produkcji (w każdym mieście wymóg może wyglądać inaczej – auto nie starsze niż z 2002, 2005 czy 2007);
 • rejestracja na terenie Unii Europejskiej;
 • możliwość przewozu 5 osób;
 • samochody cztero- lub pięciodrzwiowe;
 • aktualny przegląd techniczny potwierdzający dobry stan auta;
 • ważna polisa OC.

Zanim zgłosisz chęć współpracy, zadbaj o stan swojego wozu, sprawdź ważność polisy. Jeśli termin dobiega końca, spróbuj znaleźć najdogodniejszą dla siebie opcję. Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC? Skorzystaj z dostępnych kalkulatorów, które pozwolą ci porównać oferty wielu towarzystw. Pamiętaj, że możesz rozszerzyć polisę o ubezpieczenie assistance, dzięki któremu ochronisz swój samochód przed uszkodzeniami innego rodzaju – spowodowanymi przez czynniki pogodowe, czy powstałymi na skutek aktów wandalizmu. Wszystkie niezbędne informacje na temat ubezpieczenia auta znajdziesz na stronie https://beesafe.pl/

Przeczytaj również:  Jak zacząć uprawę marihuany medycznej?

Jeśli chcesz jeździć w usłudze Select, musisz sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających pasażerów – auto nie może być wyprodukowane później niż w 2008 roku, musi to być również jeden ze wskazanych przez Ubera modeli. W sytuacji, gdy nie masz stosownego pojazdu, możesz skorzystać z pomocy partnerów Ubera i wypożyczyć odpowiedni samochód.

Wymogi formalne

Aby zostać kierowcą Ubera, musisz się zarejestrować i przesłać niezbędne dokumenty:

 • ważny dowód tożsamości (kierowca musi mieć co najmniej 20 lat);
 • ważne prawo jazdy (co najmniej rok);
 • zaświadczenie o niekaralności;
 • zdjęcie profilowe (dobrze oświetlone, ostre, dobrze widoczna twarz kierowcy oraz górna część ramion);
 • potwierdzenie przeprowadzenia badań medycznych i psychologicznych.

Po przesłaniu dokumentów należy poczekać na ich weryfikację i akceptację. Rejestrację można przeprowadzić nawet w sytuacji, gdy kierowca nie ma jeszcze odpowiedniego samochodu. Kolejnym krokiem jest zdobycie licencji taxi. Bez niej nie możesz współpracować z Uberem. Przechodząc przez proces licencjonowania otrzymasz identyfikator taksówki oraz hologram. Oczywiście możesz także współpracować z Uberem nie zakładając własnej działalności – w takiej sytuacji musisz skorzystać z pomocy partnera, który posiada odpowiednią licencję.

Współpraca z partnerami firmy

Jeśli nie chcesz zakładać działalności lub nie masz odpowiedniego samochodu, a nadal masz ochotę zacząć pracę z Uberem, możesz skorzystać z pomocy partnerów firmy. Wszystkie formalności załatwisz online, szybko i sprawnie. Musisz jedynie pamiętać o skompletowaniu niezbędnych dokumentów, potwierdzających twoją tożsamość, posiadane kwalifikacje i stan zdrowia pozwalający ci na pracę w zawodzie kierowcy. Firmy partnerskie pobierają prowizje od zrealizowanych przejazdów. Wygodą jest na pewno wsparcie partnera, który jest odpowiedzialny za kwestie związane z opłatami do ZUS, fiskusa i pomaga rozwiązywać pojawiające się na co dzień problemy.

Praca z Uberem może dać ci sporo satysfakcji, to ciągły kontakt z ludźmi i możliwość dorobienia do domowego budżetu. Proces rejestracji jest prosty, a wsparcie możesz uzyskać na każdym etapie przygotowań. 

Przeczytaj również:  Zawodowy aktor - od czego zacząć?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *