Jak zacząć uprawę marihuany medycznej?

Zastanawiasz się, od czego zaczyna się uprawę marihuany medycznej? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy, na czym polega cały proces uprawy tej rośliny leczniczej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawą marihuany medycznej w Polsce mogą zajmować się wyłącznie instytuty badawcze. Warto dowiedzieć się, jak przebiega proces pozyskiwania tego leku.

Metody uprawy marihuany medycznej

Uprawę marihuany medycznej rozpoczyna się od wyboru metody, która powiązana jest z rodzajem podłoża. Najtańszym i najprostszym wyborem jest ziemia, jednak należy liczyć się z tym, że wyniki z takiej uprawy mogą być niezadowalające, ze względu na zawartość w ziemi różnego rodzaju składników. Dostępne są również inne metody:

  • hydroponika – podłoże: mieszanka bezglebowa;
  • aeroponika – konopie rosną w powietrzu i są umieszczone w doniczce siatkowej;
  • akwaponika – połączenie hydroponiki i aeroponiki.

Do uprawy marihuany medycznej stosuje się także wełnę mineralną i włókno kokosowe.

Jakie oświetlenie będzie najlepsze do uprawy marihuany medycznej?

Kolejnym zagadnieniem dotyczącym tego, jak uprawiać konopie, jest wybór odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Zazwyczaj stosowane są:

  • lampy Fluorescencyjne Energooszczędne CFL, T5 – używane przy rozmnażaniu oraz w trakcie wczesnego wegetatywnego wzrostu;
  • lampy wysoko wyładowcze (HID) – najpopularniejszy rodzaj światła w przypadku uprawy wewnątrz, niezwykle wydajny;
  • lampy plazmowe – to dość nowa technologia oświetleniowa, jest kosztowna, ale odznacza się długą żywotnością lamp;
  • dioda elektroluminescencyjna (LED) – to najbardziej rozwijająca się technologia oświetleniowa.

Czym nawozić marihuanę medyczną?

Nawożenie odgrywa bardzo ważną rolę w uprawie marihuany medycznej, ponieważ zapewnia jej właściwe warunki do rozwoju i wzrostu. Wykorzystywane są do tego nawozy organiczne, co sprawia, że uprawa jest przyjazna środowisku. Uzyskiwane one są z substancji organicznej, na przykład: kompost, popiół drzewny, odchody nietoperzy i algi morskie. Podczas uprawy marihuany medycznej trzeba pamiętać nie tylko o regularnym nawożeniu, ale i odpowiednim dawkowaniu. Warto też tu wspomnieć, że stosowane są jeszcze nawozy sztuczne, ale zawsze zostawiają one niewielką ilość niezdrowych cząstek chemicznych.

Przeczytaj również:  Zawodowy aktor - od czego zacząć?

W jakich pomieszczeniach uprawia się marihuanę medyczną?

Marihuanę medyczną można uprawiać:

  • na wolnym powietrzu – rozwój i wzrost rośliny uzależniony jest od panującego klimatu, stosowanej automatyki nawadniającej, zastosowanych donic czy też mieszanki glebowej;
  • w pomieszczeniu pod sztucznym oświetleniem – może to być na przykład budynek, szklarnia, namiot uprawowy (growbox); na uprawę wpływa powietrze, które powinno być świeże i bogate w CO2, bardzo ważne jest zapewnienie światłoszczelnej i hermetycznej przestrzeni uprawnej; polecane jest stosowanie folii ogrodniczych i ścian odblaskowych.

Na co zwracać uwagę podczas suszenia marihuany medycznej?

Przy suszeniu marihuany medycznej istotne jest zapewnienie jej odpowiedniej wentylacji. Kwiaty suszy się na specjalnych tacach siatkowych. Należy zadbać o to, aby były one luźno rozłożone, dzięki czemu będą mogły dokładnie wyschnąć bez ryzyka pojawienia się pleśni. Medyczną marihuanę z początku suszy się w pomieszczeniu o temperaturze około 20°C, a później trzeba ją obniżyć do 17-18°C, aby spowolnić proces suszenia. Warto tu dodać, że źle wysuszona medyczna marihuana ma gorzki posmak oraz zapach.

Jak przechowuje się medyczną marihuanę?

Wysuszony i gotowy produkt przechowywany jest w torbach antyzapachowych lub w specjalnych pojemnikach, dzięki czemu pacjent otrzymuje najwyższej jakości susz. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat marihuany medycznej, jej właściwości oraz sposobie uzyskania, to skontaktuj się z Centrum Medycyny Konopnej – jest to placówka medyczna, która specjalizuje się w terapii medyczną marihuaną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *